Jak připravit kočárek na zimu

 

Zima se blíží a je třeba myslet i na nejmenší – naše děti. Kromě toho, že je zapotřebí začít shánět vhodné zimní oblečení, bude také vhodné přemýšlet o tom, jak na zimu připravit kočárky.

 

Podložka

Vždy je vhodné začít zateplením zespodu – na trhu dnes najdeme širokou škálu vložek do kočárků. Ty můžeme volit jak pro hlubokou korbu, tak do sportovních verzí kočárků. Podložky se nabízejí také z nejrůznějších materiálů a v mnoha velikostech, aby měla každá maminka možnost vybírat vložku vhodnou přímo do svého kočárku. Navíc jistě potěší, že i podložky do kočárku se dnes dají sehnat v nejrůznějších barvách a s pestrobarevnými vzory. Vybere si tedy zaručeně každý. Skvělé je, že kromě zateplení podložka samozřejmě miminku zpříjemní pobyt v kočárku i tím, že je krásně měkkoučká. V tomto bodě je tedy možné spojit příjemné s užitečným.

 

Fusak

Základem zimní výbavy kočárku hlubokého i sportovního (či golfového) je fusak. Fusaky můžeme sehnat jak jarní/podzimní, tak i ty přímo určené do nejchladnějšího období roku. I zde platí, že je fusak vhodné vybírat dle velikosti kočárku a materiálu, ze kterého je vyroben. Nejteplejší verze (vlna apod.) jsou přizpůsobené nejnižším teplotám, např. jako výbava vhodná pro výlety do hor. U fusaku si (především ve sportovní a golfové verzi kočárku) většina maminek obzvlášť potrpí právě na výběr barvy a vzoru, jelikož je na něj na rozdíl od podložky na první pohled do kočárku vidět.

Náš tip je velmi příjemný fusak Adbor

 

Deka/nánožník

Přijde-li den, kdy ani podložka s fusakem nejsou dostatečným zateplením, snadným a rychlým doplněním tepla může být deka v hluboké korbě či nánožník pro sportovní a golfovou úpravu kočárku. Nánožník zároveň dítě bude chránit proti větru. Ten bývá součástí základní výbavy, případně je možné si ho dokoupit přímo pro konkrétní typ kočárku. Deka je praktickým pomocníkem právě proto, že při změně prostředí (teplo/zima a naopak) je velmi snadné ji do kočárku přidat nebo z něj zase vzít, aniž bychom museli jakkoliv manipulovat s dítětem.

 

Další zimní výbava

Maminky by měly myslet i na sebe a kočárek si na zimu vybavit teplým rukávníkem, který udrží jejich ruce v teple i v největších mrazech. Doporučujeme Vám kvalitní rukávník Adbor, který je dostupný v mnoha barevných provedeních.

Zároveň je možné si na kočárek připevnit termo obal na láhev, pokud například chceme dítěti udržet teplé mlíčko i během výletu. Maminky mají navíc možnost si pořídit držák na pití, do kterého si mohou vložit třeba kelímek s teplou kávou či čajem a obě ruce jim tak zůstanou volné k řízení kočárku a mohou být schovány v teple rukávníku. Pro případ deště či sněžení je také dobré vždy před odchodem z domu zkontrolovat, zda nám nechybí pláštěnka.

 

Je dobré nezapomínat na to, že i když už víme, jak připravit kočárek na zimu, je třeba dítěti vždy zateplit hlavu čepičkou či kuklou, ruce rukavičkami a nožky teplými ponožkami či botičkami pro chodící děti.


Krásné prožití zimy vám přeje maminka Vendy