Jak připravit kočárek na zimu

 

Zima se blíží a je třeba myslet i na nejmenší – naše děti. Kromě toho, že je zapotřebí začít shánět vhodné zimní oblečení, bude také vhodné přemýšlet o tom, jak na zimu připravit kočárky.

 

Podložka

Vždy je vhodné začít zateplením zespodu – na trhu dnes najdeme širokou škálu vložek do kočárků. Ty můžeme volit jak pro hlubokou korbu, tak do sportovních verzí kočárků. Podložky se nabízejí také z nejrůznějších materiálů a v mnoha velikostech, aby měla každá maminka možnost vybírat vložku vhodnou přímo do svého kočárku. Navíc jistě potěší, že i podložky do kočárku se dnes dají sehnat v nejrůznějších barvách a s pestrobarevnými vzory. Vybere si tedy zaručeně každý.

 

Fusak

Základem zimní výbavy kočárku hlubokého i sportovního (či golfového) je fusak. Fusaky můžeme sehnat jak jarní/podzimní, tak i ty přímo určené do nejchladnějšího období roku. I zde platí, že je fusak vhodné vybírat dle velikosti kočárku a materiálu, ze kterého je vyroben. Nejteplejší verze (vlna apod.) jsou přizpůsobené nejnižším teplotám, např. jako výbava vhodná pro výlety do hor.

 

Deka/nánožník

Přijde-li den, kdy ani podložka s fusakem nejsou dostatečným zateplením, snadným a rychlým doplněním tepla může být deka v hluboké korbě či nánožník pro sportovní a golfovou úpravu kočárku. Nánožník zároveň dítě bude chránit proti větru.

 

Další zimní výbava

Maminky by měly myslet i na sebe a kočárek si na zimu vybavit teplým rukávníkem, který udrží jejich ruce v teple i v největších mrazech. Zároveň je možné si na kočárek připevnit termo obal na láhev, pokud například chceme dítěti udržet teplé mlíčko i během výletu. Maminky mají navíc možnost si pořídit držák na pití, do kterého si mohou vložit třeba kelímek s teplou kávou či čajem a obě ruce jim tak zůstanou volné k řízení kočárku a mohou být schovány v teple rukávníku. Pro případ deště či sněžení je také dobré vždy před odchodem z domu zkontrolovat, zda nám nechybí pláštěnka.

 

Je dobré nezapomínat na to, že i když už víme, jak připravit kočárek na zimu, je třeba dítěti vždy zateplit hlavu čepičkou či kuklou, ruce rukavičkami a nožky teplými ponožkami či botičkami pro chodící děti.