Podle čeho vybírat kočárek

Téměř každá holčička už od dětství vozí v kočárku panenky a těší se, až nastane ta pravá chvíle a bude moci povozit v kočárku i to skutečné miminko. Většina z nás už měla možnost povozit si kočárek s miminkem kamarádky, tetičky či třeba sestry. No a teď je tady čas vybírat vlastní kočárek – a to může být docela věda.


Kola

Co se týká kol, můžeme v základu kočárky rozdělit na ty, které mají 4 pevná kola, ty, které mají dvě pevná a dvě otočná kola a trojkolky.
Fanynky kočárku se 4 pevnými koly se shodují na praktičnosti tohoto kočárku při využití v terénu nebo třeba při ježdění po vesnici, kde vás občas čeká a nemine nějaká ta neupravená cestička, štěrk apod. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili například nádherný kočárek Adbor Tori Classic s pevnými koly.


Nevýhodou tohoto kočárku je ale jednoznačně nutnost celý kočárek nadzvednout vždy, když ho chceme, byť je lehce pootočit.V tomto směru je mnohem pohodlnější kočárek se dvěma předními otočnými koly, která se snadno přizpůsobí směru jízdy, a kočárek tedy není třeba nadzvedávat. I tento kočárek většinu lehce terénních tras zvládne, je tu totiž možnost přední kolečka znehybnit, a tím z kočárku udělat ten se 4 pevnými koly. Tento typ kočárku je přímo vhodný pro využití ve městě, a to jak s nafukovacími, tak s pěnovými (tzv. bezúdržbovými) koly. Příklad kočárku s otočnými nafukovacími koly Vám můžeme ukázat na nejprodavanějším kočárku našeho e-shopu Kunert Rotax.


Trojkolku pak většinou volí právě sportovně založené maminky, které od kočárku očekávají, že zvládne i ten horší terén, či se s kočárkem chystají běhat, bruslit apod.


Koš

Tento bod bývá často s ohledem na ostatní kritéria maminkami podceňován, nezapomínejme ale na to, že vycházky do obchodu bývají těmi nejčastějšími, a když už vezeme kočárek, málokdy se nám chce ještě táhnout s sebou v ruce dvě tašky plné potravin. A proto – při koupi kočárku se vždy nezapomeňte podívat, jak velký je koš kočárku, jaké má zapínání, jak je krytý proti dešti a také jak je dostupný (jak dobře se do něj s případným nákupem dostanete) v obou verzích kočárku.


Velikost korby

Dnešním trendem jsou malé a drobné korbičky hlubokého kočárku. V tomto bodu se snažte vzít v potaz především roční období, kdy se vám miminko narodí – pokud se miminko narodí v zimě, a tedy v době, kdy ho budete v kočárku nejvíce oblékat a přikrývat bude malinké, nemusí být ani malá a drobná korbička na škodu. Pokud ale budeme předpokládat, že miminko budeme v hluboké korbě vozit cca 6-8 měsíců a narodit se má právě v létě, je na místě zpozornět a možná se přeci jen raději rozhodnout pro korbičku prostornější. V případě, že vybíráte kočárek právě s prostornou korbičkou doporučujeme Vám kočárky značky Riko.Cena

Jedním z důležitých parametrů, podle čeho vybírat kočárek je určitě cena. Vzhledem k obrovskému rozpětí cen nabízených kočárků je dobré vědět, co vlastně v tomto ohledu zvažujeme. Vhodné je znát výrobce kočárku, o který se zajímáme – nikdy není na škodu zjistit si zkušenosti a recenze ostatních maminek, které již mají se stejným výrobcem zkušenost. Snažíme se zjistit, zda výrobce používá kvalitní materiály, jak se staví k případným reklamacím nebo např. jak komunikuje se zákazníkem, který se s ním potřebuje spojit. Cena se odvíjí také od toho, jakou kombinaci kočárku si zvolíme – nejběžnější bývá tzv. dvojkombinace nebo trojkombinace kočárku, tedy hluboká korba se sportovní verzí kočárku, příp. doplněné o autosedačku.


Ostatní parametry

Mezi ostatní parametry, které je vhodné zvážit při výběru kočárku patří například celková váha kočárku – obecně čím je kočárek lehčí, tím lépe. Nižší váha usnadňuje manipulaci se složeným i rozloženým kočárkem, zvlášť, pokud s ním bude maminka muset manipulovat sama. Určitě je dobré zvážit i velikost kočárku ve složeném stavu, speciálně při srovnání s velikostí kufru našeho auta, chystáme-li se někdy kočárek autem převážet. Jako poslední bod pak uvádím faktor, který přes vše ostatní zmíněné výše bývá často pro maminky rozhodujícím, a to je barevná dostupnost kočárku. Škála barev a vzorů kočárků je dnes obrovská a maminky často kočárek považují za svůj speciální „módní doplněk“. A proč také ne? Když už máme tu možnost, pojďme jí využít naplno!

 

Šťastnou ruku při výběru kočárku přeje maminka Vendy